Šahisti ŠK “Pakrac – Lipik” osvojili su 6. mjesto u jesenskom dijelu natjecanja 3. HŠL Istok – skupina C koje je završeno prošlog vikenda.
“U zadnjem kolu odigrali smo neriješeno 3:3 protiv ŠK Virovitica. Iako smo gubili 3:0, pobjedama Bedića, Rađenovića i Macarola, uspjeli smo otkinuti bod osvajaču ovogodišnje titule prvaka III. HŠL Istok, C - skupina i budućeg drugoligaša. Ove godine smou konkurenciji 10 ekipa osvojili 6. mjesto s 8 bodova. Najbolji igrač kluba ove sezone je Tomislav Frajfogel s 69% osvojenih bodova”, navode u izvješataju pakrački šahisti.
Kadeti istog kluba su u 2. kadetskoj ligi Slavonije i Baranje u konkurenciji 21 ekipe osvojili 10. mjesto s 9 bodova.
Osim prvenstvenih susreta pakračko-lipički šahisti ove su godine sudjelovali i na županijskim turnirima u Jasenovcu, Novskoj, Novoj Gradišci, Garešnici, Pleternici, Slatini, a kao domaćini organizirali su tradicionalne turnire povodom dana Grada Pakraca i povodom dana Grada Lipika - "Josipovo" odnosno Memorijal Andrije Jurkovića.
Od ostalih aktivnosti izdvajaju dobru suradnju sa Sportskom zajednicom grada Pakraca kroz koju su napravili šahovsku ploču za igranje šaha na otvorenom u okviru sportskih terena grada Pakraca čiji se završetak i puštanje u rad očekuje uskoro.
Isto tako izdvajaju i godišnje preuzimanje vodstva Županijskog šahovskog saveza Požeško-slavonske županije, jer je njihov član upravnog odbora Boris Risek postao predsjednikom Saveza.