Troje pakračkih triatlonaca nastupilo je ove nedjelje na međunarodnoj triatlon utrci u Petrčanima pokraj Zadra.

Najuspješniji je bio Tomislav Tessari koji je trasu koja se sastojala od 1,9 kilometara plivanja, 90 kilometara bicikliranja i 21,1 kilometar trčanja prešao za 4 sata, 59 minuta i 30 sekundi i s tim rezultatom u konkurenciji 168 natjecatelja bio 53.

Istu stazu Darko Škevin je prevalio za 5 sati, 22 minute i 57 sekundi i trku završio kao 89. Poljak koji je pobijedio je stazu prešao za jednu minutu manje od četiri sata.

U ženskoj konkurenciji Daliborka Škevin je istu stazu savladala za 6 sati, 17 minuta i 47 sekundi što je bilo dovoljno za 16. mjesto u konkurenciji 27 natjecateljki. Ona je za pobjednicom Sonjom Škevin, kćeri Darka, zaostala sat i 35 minuta.

Gledajući po starosnim kategorijama Tessari je u konkurenciji 35-40 godina bio 14, Škevin u kategoriji 50-55 četvrti. Trka se je za hrvatske natjecatelje vodila i kao državno prvenstvo pa je Tessari 23. u Hrvatskoj, a Škevin 36. dok je Daliborka deveta.