banner delfin od 1.2.20224. - 31.7.2024.
Maletić

IMG 9523

U utakmici 7. kola 2. HRL Istok odigranoj sinoć u pakračkoj sportskoj dvorani rukometaši LiPe pobijedili su Županju s 32:28. Pred pedesetak gledatelja naši su igrači čvrsto otvorili susret, stvorivši odmah prednost od 4:0. Gostujući rukometaši u napadu nisu imali odgovor na agresivnu obranu, često su bez riješenja gubili loptu iz čega su naši kroz brzu tranziciju lako dolazili do pogodaka. Napadački raspoloženi, Pakračani su bez većih teškoća podizali razliku koja je do odmora iznosila velikih 8 golova (19:11). Osim Mrkalja, Sommera i Macure u tom dijelu igre odličan je bio vratar LiPe Jančik koji je pri stvaranju prednosti gostima pohvatao nekoliko teških šuteva i ulio dodatnu sigurnost ionako raspoloženoj obrani.
U nastavku susreta domaćin rutinirano održava prednost od šest do osam pogodaka razlike sve do pred kraj susrata, točnije do 51. minute, kad slijedi mala kriza u kojoj čak 7 minuta ne postižu pogodak. U tom razdoblju gosti zabijaju četiri puta u nizu i prilaze na obećavajućih -3 uoči samog finiša utakmice. Međutim, točku na i stavlja M. Šimić pogotkom za +4 koliko je iznosila i konačna razlika na kraju susreta.
Najefikasniji u redovima LiPe bili su Mrkalj sa 7, Smiljčić sa 6 te Sommer sa 5 postignutih pogodaka.
Nakon 7. kola LiPa se nalazi na 8. mjestu s 5 bodova. U sljedećem kolu naši rukometaši gostuju kod Feniksa u Osijeku.