Glavna 1

U 10. kolu MŽNL SB/PŽ Hajduk je kao gost poražen s 3:1 kod Slavonca u Novoj Kapeli. Pakračani su loše otvorili utakmicu, primili su gol već u 2. minuti, u 16. je već bilo 2:0 za domaćina. U nastavku nadu vraća Benković golom u 62. minuti, no u 80. domaćin golom za 3:1 riješava pitanje pobjednika. Više od poraza boli crveni karton koji je dobio napadač Hajduka i prvi strijelac lige Filip Matijašević, i to uz naročito živopisan izvještaj suca koji je u svom izvješću isključenje obrazložio između ostalog i kao „ozbiljan prekršaj, korištenje lakta kao oružje..“. Nadasve neobična i neuobičajena formulacija prekršaja kakvih ima desetak po utakmici, a koja će zasigurno imati određenu težinu kod disciplinskog suca pri određivanju kazne. Ovim porazom Hajduk je pao na 6. mjesto na tablici, a u sljedećem kolu 5. studenog domaćin je Mladosti iz Sibinja.

foto 1

U 1. ŽNL lokalni derbi su odigrali Dobrovac i Croatia iz Donje Obriježi. Po sunčanom vremenu i pred punom dobrovačkom tribinom, bolje su se snašli domaćini. U rastrzanoj i ne odviše ljepoj utakmici pobijedili su s 2:0, a vodeći pogodak postigao je Božidar Tutić u posljednjim trenucima prvog poluvremena. U nastavku i dalje blaga nadmoć Dobrovčana što kruniše Adžijević golom za 2.0 u 55. minuti utakmice. Ovim bodovima Dobrovac je malo popravio loš jesenski učinak, sada su 11. sa 7 osvojenih bodova, a Obriježani i dalje tavore pri dnu sa samo 5 bodova. U 11. kolu Croatia će pred svojim navijačima u D. Obriježi dočekati Graševinu, a Dobrovac putuje Mladosti u Pavlovce.