1685547121078

Izvor fotografije: HMNK Nova Gradiška

Malonogometni klub Nova Gradiška u kojem nastupaju Filip Matijašević i Stjepan Petrović te ozljedom spriječeni Alen Grafina, nogometaši NK Hajduk Pakrac, u susretu posljednjeg 6. kola “Lige za popunu 1.HMNL” u kultnoj “Kutiji Šibica” izgubili su proteklog vikenda od Uspinjače Gimka rezultatom 3:1 te propustili kvalificirati se među prvoligaško društvo.

U čvrstom i napetom meču u kojemu su Gradiščani dobili čak 2 crvena kartona, propuštene prilike s početka utakmice pokazale su se kobnima, dok je za Zagrepčane igrač utakmice Toth iskoristio svoje prilike te doveo svoju momčad u vodstvo od 2:0. Tim se rezultatom završilo poluvrijeme, a u drugom je Uspinjača preuzela inicijativu te u 25. minuti došla do vodstva 3:0. Slavonci su pokušali doći do gola pod svaku cijenu, a u toj žustrini kapetan Eller je dobio drugi žuti, odnosno crveni karton. Uvođenjem golmana-igrača, pokušali su smanjiti rezultat, no to je rezultiralo samo još jednim crvenim kartonom Batala. Ipak, do kraja susreta, točnije u zadnjoj minuti, uspjeli su doći do utješnog pogotka preko Marjanovića te pokazali borbeni karakter kojim su neuspješno završili svoj put ka prvoj ligi.

Tom pobjedom, Uspinjača Gimka se vratila u elitno društvo hrvatskog futsala nakon dvije godine.