Jučer je odigrana zaostala utakmica 17. kola MŽNL Slavonije i Baranje u kojoj je Hajduk u Pakracu deklasirao Metalac iz Osijeka s čak 9:0, mada gosti, obzirom na prikazano, i ovakvim debaklom mogu biti zadovoljni. Pred stotinjak gledatelja po hladnom i vjetrovitom vremenu Hajduk je od samog početka krenuo silovito. Gosti su odmah zbijeni u vlastiti šesnaesterac i uspjeli su odolijevati domaćim napadima tek desetak minuta kad je grešku domaće obrane iskoristio Ivica Šugić i zabio za 1:0. Nakon vodećeg pogotka gosti su se raspali i Hajduk im je do poluvremena uredno punio mrežu. U 45. minuti "semafor je pokazivao" 7:0, a iz tog razdoblja vrijedi izdvojiti prvi seniorski pogodak Karla Stokića i dva pogotka Borisa Prohaske koja strše van uobičajenih okvira. Naime, veznjak Hajduka postigao je dva identična pogotka i to direktno iz kornera, lijevom nogom, a lopta je odsjela u "dalje rašlje".

Do kraja utakmice Hajduk je postigao još dva zgoditka, završilo je 9:0, strijelci su bili: Šugić tri puta, Prohaska dva, a po jednom su mrežu tresli Kovačić, Zanetti i Jirasek i Stokić. S ova tri boda Hajduk se nalazi  na 10. mjestu prvenstvene ljestvice u bodovno gustoj sredini s 31 osvojenim bodom. Sljedeće bodove Hajduk će pokušati izboriti naredne subote kada putuje u Jurjevac domaćem Zrinskom koji ovo proljeće igra u velikoj formi.