Danas je, 2. listopada od 8 sati, na gradskoj šetnici u Pakracu održan humanitarni buvljak u organizaciji Srednje škole Pakrac i Udruge Sirius Požega.
Ova lijepa inicijativa potekla je upravo od učenika, koji su svojim angažmanom željeli pomoći napuštenim i nezbrinutim životinjama o kojima brine Udruga Sirius na području Požeško-slavonske županije.
Cilj buvljaka nije bio samo prikupljanje donacija, već i podizanje svijesti mladih i šire zajednice o važnosti odgovornog odnosa prema životinjama, sprječavanja nasilja nad njima, te poticanja udomljavanja i pomaganja onima koji ne mogu sami brinuti o sebi.
Uz mnoštvo zanimljivih stvari koje su posjetitelji mogli pronaći, svatko je imao priliku dati dobrovoljni prilog prema vlastitim mogućnostima i želji, čime su zajednički doprinijeli prikupljanju sredstava za pomoć napuštenim životinjama.
„Humanitarna akcija se nastavlja i 4. listopada 2025. u Požegi, u pješačkoj zoni, gdje će svi zainteresirani ponovno imati priliku sudjelovati i dati svoj doprinos ovoj plemenitoj inicijativi“, izjavila je Nataša Janže iz suvenirnice.