banner delfin od 1.2.20224. - 31.7.2024.

nagrađeni priredba

U prepunoj pakračkoj sportskoj dvorani večeras su se ponovo okupili roditelji, bake, djedovi i ostali sugrađani na tradicionalnoj priredbi „Poklon mome gradu“ koji su došli podržati svoje najmlađe, vrtićarce i školarce koji su kroz plesne i pjevačke točke demonstrirali svoj trud, rad i zalaganje tijekom godine. Ovogodišnja je priredba bila posvećena planinarenju, zaštiti prirode i staništa biljaka i životinja, u čast Planinarskog društva „Psunj“ koji ove godine slavi 95 godina djelovanja.

publika dvorana

U skladu s temom, večer pjesme i plesa otvorio je veliki školski zbor Osnovne glazbene škole pod vodstvom profesorice Tee Silađi otpjevavši „Pjesmu Psunju“ čija je autorica pakračka planinarka Josipa Pepica Kordić. Slijedili su plesni nastupi Pakračkih mažoretkinja, Plesnog kluba Dolce i plesnih skupina pakračke osnovne škole. Svoju autorsku skladbu izveo je učenik Fran Bralo, a nastupili su još i mališani Dječjeg vrtića Maslačak, KUD-a Seljačka sloga, Češke Besede Prekopakra, SKD Prosvjeta i osnovnoškolski zbor.

nastupi djece 1

Posjetitelje je pozdravila gradonačelnica Anamarija Blažević zaželjevši svima sretan Dan Grada, uz želju da i sljedeće godine uživa u prekrasnim nastupima, a posebne čestitke uputila je najboljim učenicima i nastavnicima osnovne i srednje škole kojima je podijelila nagrade za njihove uspjehe na županijskim i državnim natjecanjima ostvarene prošle godine. Donosimo popis nagrađenih.

FOTOGALERIJA

OSNOVNA ŠKOLA BRAĆE RADIĆA

 UČENICI (POJEDINAČNO) - Županijska natjecanja

Balešić Mislav, tehnička kultura

Delišimunović Šimun, geografija

Milek Fran, povijest, engleski jezik

Popović Srećko, njemački jezik

Šimić Marin, tehnička kultura

Zednik Lovro, informatika

Žužinjak Matej, tehnička kultura

UČENICI (EKIPNO)- Županijska natjecanja

RUKOMET (Ž): Bošnjaković Hana, Butlar Magdalena, Matičić Jana, Matičić Iva, Hihlik Dorotea, Ćasić Noella, Fider Tena, Pišonić Lucija, Lopar Nika, Kovačić Lea, Vondra Ana, Ivanović Irma, Papušek Inna, Lucić Paula

RUKOMET (M): Šimić Marin, Caha Ivan, Lovrić Dragutin Karlo, Ilinković Josip, Jurišić Patrik, Lapaš Deni, Višić Matija, Brtan Luka, Grgić Niko, Žužinjak Matej, Bošnjaković Franko, Karivan Stjepan, Skalnik Ivica i Lucić Adrijan

MENTORI

Bakarić Vlatka, informatika

Hodak Filip, geografija

Kaurin Vučković Maja, njemački jezika

Lucić Anđelko, tjelesna i zdravstvena kultura

Nadaždi Milan, tehnička kultura

Pelikan Zdenka, povijest

Skalnik Lejla, engleski jezik

Zanetti Nikolina, likovna kultura

 

SREDNJA ŠKOLA PAKRAC I UČENIČKI DOM

UČENICI (POJEDINAČNO) - Županijska natjecanja

Berlančić Maja, biologija

Komljenović Sara, biologija

Maljur Marina, likovna skupina

Perić Leon, povijest

Sotonica Goran, njemački jezik

Straga Marija, kemija

Sužnjević Tamara, njemački jezik

Veselinović Marija, latinski jezik

UČENICI (POJEDINAČNO) - Državna natjecanja

Cerovec Iva, kreativna skupina – 3. mjesto

Toth Mihael, likovna skupina keramika – 2. mjesto

Bilić Josip, osnove kineziologije, kineziterapija i fizikalna terapija – 1. mjesto

UČENICI (EKIPNO)- Županijska natjecanja

Maja Svjantko, Hana Basarić, Josipa Jelinek, Marija Erakovi, badminton – 1. mjesto

Mateja Mladić i Danijela Mladić, vjeronaučna olimpijada – 1. mjesto

Ivano Kukla, Teo Kurtović, Stjepan Hrvaćanin, Boris Komljenović, badminton – 1. mjesto

Hana Basarić, Diana Đebrić, Dea Pranjić, Nika Čelec, Lea Jurjević, Nina Babojelić, Zrinka Hihlik, Josipa Grgić, Ivona Čakarić, Melani Čihak, Sabina Bencištadler, Nika Ljevaković, Žana Patjera, rukomet – 1. mjesto

UČENICI (EKIPNO)- Državna natjecanja

Ivana Dubravac, Josipa Jelinek, Hana Basarić, Ena Bandalo, badminton – 3. mjesto

Kristina Sanić, Nina Babojelić, Goran Sotonica, biologija – 1. mjesto

Julijana Hoffmann, Karmen Kopić, Ema Peharda, Marija Eraković, Ana Vidović, plesni iskaz – 1. mjesto

Stjepan Hrvaćanin, Ivano Kukla, Boris Komljenović, Teo Kurtović, badminton – 1. mjesto

MENTORI (i pojedinačnih i timskih)

Akšamović Dragana, katolički vjeronauk

Ančić Vesna, biologija

Grčević Marina, osnove kineziologije

Križan Branko, povijest

Marić Branka, odgajatelj, likovni odgoj

Nježić Matej, njemački jezik

Ogrizek Luka, odgajatelj

Radanović Mira, kemija

Rožman Barbara, latinski jezik

Stokić Katarina, odgajatelj

Šepl Irenka, odgajatelj

Tomić Ljerka, tjelesna i zdravstvena kultura

Tušek Mario, tjelesna i zdravstvena kultura

 

OSNOVNA GLAZBENA ŠKOLA

UČENICI (POJEDINAČNO)

Tara Potnar, 60. Županijsko natjecanje Hrvatskog društva glazbenih i plesnih pedagoga s instrumentom flauta – 2. nagrada

MENTORI

Boris Prljević  i Tea Silađi

banner delfin od 1.2.20224. - 31.7.2024.