banner delfin od 1.2.20224. - 31.7.2024.
Maletić

PC039481

Pobjedom 5:0 na gostovanju kod Slavonca u Novoj Kapeli u posljednjem 26. kolu Hajduk je na spektakularan način okončao sezonu MŽNL SB/PŽ, osvojivši visoko 4. mjesto s 48 osvojenih bodova. U posljednjih pet prvenstvenih utakmica Hajduk je bio ubitačan. Ostvarili su pet pobjeda uz nestvarnu gol razliku od čak 30:1. Pri tome je u posljednjem, jučerašnjem trijumfu opet glavnu rolu odigrao izvanserijski Hajdukov napadač Filip Matijašević. U Novoj Kapeli je opet priredio šou-program, totalno unesrećivši domaće s čak četiri postignuta pogotka, uz dodatnu asistenciju Zandoni za konačnih 0:5 u 79. minuti susreta.
Hajduk je golove postizao nakon izrađenih akcija, zabijao u 7., 40., 43., 74. i 79. minuti. Trener Kafka iskoristio je rezultatsku komociju u drugom dijelu susreta pruživši priliku i igračima s klupe.

PC039515

Filip Matijašević; najefikasniji Hajdukov strijelac

Kako nam je javio Slavko Vuić, dopredsjednik Hajduka, u N. Kapeli je u napadačkom dijelu sijevalo sa svih strana o čemu svjedoče i četiri različita asistenta za pogotke Matijaševiću. Naglašava Vuić pritom i odličan obrambeni posao Hajdukovog zadnjeg reda odrađen besprijekorno od strane Baškiere, Kligla i Majdanca. Kad tako igra Hajduku malo tko u ovoj ligi može nauditi pa je četvrta pozicija posve realan prikaz cijele sezone, navodi dalje Vuić, te ujedno i ispunjen cilj koji je klub stavio pred trenera i momčad.
Prvak MŽNL SB/PŽ za sezonu 2021/2022 je Svačić sa 65 bodova, ispred Tomislava s 55 i Zadrugara s 48 osvojenih bodova. Hajduk je 45 bodova dovoljnih za četvrto mjesto skupio iz 14 pobjeda i tri remija, ubilježivši ove sezone devet poraza. Zabili su čak 75 golova ili 2,9 po utakmici, što ih čini trećom najefikasnijom ekipom prvenstva, a loptu su iz svoje mreže vadili 40 puta. Najefikasniji klupski strijelac je Matijašević sa 17 golova, postignutih nakon dolaska u Hajduk početkom proljetne sezone. Slijede Zandona s 12 golova, F. Dietzman s 8, Benković sa 6 te Čakarić i Petrović s po 5 postignutih golova.

tABLICA mžnl
Za Hajduk su posljednju prvenstvenu utakmicu igrali: Putak, Kligl, Baškiera, Majdanac, Benković, Petrović, Matijašević, Kiš, Dietzman F., Grubišić i Keć. Klupa: Balog, Širac, Zandona, Dietzman S., Gagula, Čakarić i Čuljak.

Na krilima Derenja Dobrovac do najslađih bodova
Lokalnim derbijem odigranim 5. lipnja u Dobrovcu te slavljem domaćina od 3:0 protiv sportskih prijatelja iz Donje Obriježi završeno je natjecanje Požeško-slavonske 1. ŽNL. Ravnopravnu bitku u prvom dijelu susreta na stranu domaćih okrenuo je Derenj vodećim pogotkom u 20. minuti. Isti igrač u 37. minuti asistira Jozipoviću za 2:0, da bi odličnu nedjeljnu partiju Derenj okrunio u 66. minuti svojim drugim pogotkom za konačnih 3:0.
Ovom pobjedom Dobrovac je zaokružio vrlo dobru sezonu, osvojivši na kraju 6. mjesto s 41 bodom pri čemu je 11 puta slavio, osam puta remizirao te gubio 7 puta. S druge strane Obriježani će sezonu brzo zaboraviti. S 24 osvojena boda na kraju prvenstva su osvojili 10. mjesto uz po šest pobjeda i remija te uz 14 poraza.286538896 482665516994057 5124464773322894031 n