DSC07205 Medium

4. MŽNL SB-PŽ

Hajduk Pakrac - Papuk Velika 8:1

Hajduk je proteklog vikenda 11. kolo obilježio jednim od najboljih nastupa ove sezone, na Gradskom stadionu Pakrac nadahnutom igrom ispratili su Papuk iz Velike s visokih 8:1.

Od prve minute Zeleni su imali inicijativu i konkretnije akcije, no nakon dvije čiste prilike koje nisu iskoristili, gosti su u 26. minuti izveli korner iz kojeg su iz neposredne blizine postigli pogodak za vodstvo 0:1. 10 minuta nakon Filip Matijašević je probio desnu stranu gostiju te uputio opasan ubačaj koji su gosti pospremili u vlastitu mrežu za 1:1. Sljedećem pogotku u 38. minuti ponovno je „kumovao“ Matijašević odradivši lavovski dio posla nakon kojeg je uposlio Matiju Benkovića za vodstvo 2:1, a već u sljedećem napadu Julien Katie Brandon povisio je rezultat na 3:1 te osigurao ekipi Dubravka Ljevakovića miran predah.

DSC07192 Medium

Drugo poluvrijeme krenulo je u sličnom ritmu, napadi Hajduka pristizali su kao na traci, a tko je odlučio u 53. minuti otići po osvježenje, propustio je 3 pogotka. Naime, peterostrukom asistentu Matijaševiću na subotnjoj utakmici, svojom je u spomenutoj minuti pripomogao Ivan Keć sjurivši se po desnoj strani gdje je odlično dodavanje iskoristio dvostruki strijelac Benković za 4:1. Imenjaci Matijašević i Dietzman 54. i 55. minutu obilježili su svojim pogotcima i tako omogućili pričuvnim igračima prikupljanje četvrtoligaške minutaže. Mohamadou Cassama po lijepom će pamtiti 62. minutu kada je zabio prvijenac u zelenom dresu, a odličnu predstavu Hajduka u 86. minuti zaokružio je mladi Patrik Broš također postigavši svoj prvi seniorski pogodak i okonačao utakmicu rezultatom 8:1.

Zeleni se trenutno nalaze na trećem mjestu s 2 boda zaostatka nad prvoplasiranim Slavoncem iz Nove Kapele, a u subotu 4. studenog u 14.15 sati ponovno će odigrati utakmicu pred domaćom publikom gdje će ugostiti petoplasirani Dinamo iz Vidovaca.

ŠN Li-Pa – Dinamo Vidovci 4:0

Kod Škole nogometa „Li-Pa“ novost su jedino različiti protivnici, dok je scenarij uvijek isti, osma pobjeda iz osam odigranih susreta. Na lipičkom stadionu ispratili su s 4:0 Dinamo iz Vidovaca, a pogotke su postigli Marko Žilić, Leo Tepurić i dvostruki strijelac Gabrijel Akrap.

Lideri lige će 4. studenog na gostovanje gdje će odmjeriti snage s Marsonijom iz Slavonskog Broda.

Sikirevci - Lipik 1925 0:2

NK Lipik 1925 je u 11. kolu na gostujućem terenu savladao 2:0 Sikirevce, a u strijelce su se upisali Bezerra Silva Athitson Iuru i Marko Milošević.

S bodom manje od Hajduka, nalaze na četvrtom mjestu, a iduće kolo će ponovno u goste gdje će ih u Velikoj dočekati Papuk.

1. ŽNL

BSK BUK - Dobrovac 6:0

Dobrovac je proteklog vikenda u 11. kolu upisao veliki poraz 6:0 kod uvijek opasnog Buka koji je ovom pobjedom preuzeo vrh tablice. S 3 boda zaostatka za prvoplasiranim, Dobrovčani su četvrti na tablici, a iduće kolo će ponovno na gostovanje gdje će bodove potražiti protiv Hrvatskog dragovoljca iz Drenovca.