Jasmin Ramić (najbolji sportaš), Stefan Lenče (najbolji mladi sportaš) i Robert De Zan (najbolji sportski djelatnik), laureati su izbora za najboljeg sportaša Grada Pakraca za 2025. koji je u predvorju Gradske sportske dvorane održan 18. ožujka.
Ovaj izbor već 34 godine provodi Pakrački list, a i ove godine partner u izboru bila je Sportska zajednica Grada Pakraca.
I ove godine klubovi su imali mogućnost nominirati kandidate u sve tri ili neku od ponuđenih kategorija, a nakon kandidature svi klubovi su imali mogućnost glasovati za kandidate na način da im dodijele 5, 3 odnosno 1 bod.
Tu mogućnost iskoristilo je 14 od ukupno 23 sportske udruge u SZGP, a prema glasovima klubova titulu sportaša grada za 2025. godinu ponio je Ramić, kuglač KK „Bjelovar“ kojeg je predložio Ženski kuglački klub „Pakrac“. Biciklist Josip Tessari je bio 2. s 24 osvojena boda, a jedan manje je osvojio rukometaš Matija Šimić. Uz njih nominirani su bili još i Andrej Hrabušicki (nogomet) i Niko Kalvi (kuglanje).
Jasminu Ramiću je nagradu za najboljeg sportaša uručio gradonačelnik Pakraca Tomislav Novinc
Treću godinu za redom nagradu najboljeg mladog sportaša osvojio je talentirani motocross vozač Stefan Lenče kojeg je za ovu nagradu kandidirao Moto klub „Pakrac 1994.“. Stefan je osvojio 38 glasova, kuglačica Simona Zukanović 24, a rukometašica Hana Bošnjaković 23. Nominirani su još bili Leon Rendić (nogomet), Maksim Milić (biciklizam), Stefani Šubert (kuglanje) i Ana Gunjević (twirling).
Stefanu Lenčeu je nagradu ispred Pakračkog lista uručio Mario Barać
Neizvjesnosti nije bilo ni kod izbora najboljeg sportskog djelatnika obzirom da je kuglački trener Robert De Zan osvojio 44 boda, 10 više od drugoplasirane Biljane Vidrić (BK „Titan“) dok je 3. mjesto s 23 osvojena boda pripalo Ivanu Macuri (RK „Pakrac“), a nominirani su bili još i Tomo Škondro (NK „Hajduk“) i Jure Rosić (TK „Pakrac“).
Robertu De Zanu je nagradu uručio Mario Lopar, predsjednik SZGP.
Nagrađenima, ali i svim nominiranim sportašima čestitao je gradonačelnik Novinc.
„Samom nominacijom vi ste već pobjednici. Najboljim pojedincima čestitke na trudu i radu koji ste uložili u svoj konačni rezultat. Moram spomenuti i trenere i roditelje bez kojih ništa ovo ne bi bilo moguće. Grad Pakrac kontinuirano podupire rad klubova i sportskih udruga, a ove godine smo uvećali planirana sredstva za tu namjenu. Želim vam puno uspjeha i dobrih rezultata i da vas zaobiđu ozlijede“, poručio je Novinc.
Gradonačelnik Tomislav Novinc


